اخبار / سرویس آموزش و درمان
چاپ خبر
ارسال به دیگران
کد خبر : 150
تاریخ خبر : 1391/03/30 10:40 ق ظ
یک محقق طب اسلامی
رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز بیماری ام اس می شود

نادر نیوز:یک محقق طب اسلامی گفت: ام اس و ALS از جمله بیماری هایی هستند که رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز آن می شود و مصرف غذاهایی با طبع سرد می تواند بروز اینگونه بیماری ها را افزایش دهد.

سید علی ابوالحبیب در گفتوگو با خبرنگار بنیاد بیماری های نادر اظهار داشت: یکی مسائل روزمره زندگی انسان استفاده از انواع غذاها برای رفع گرسنگی و ادامه حیات است. در گذشتههای نه چندان دور مردم نسبت به غذاهای مصرفی روزانه خود اطلاعات زیادی داشتند و میدانستند که چه غذایی باید مصرف و آن را چگونه طبخ کنند و چه نوع مواد غذایی برای بدنشان مفید است.

وی گفت: به عنوان مثال، یکی از غذاهای سنتی ایرانیان کشک بادمجان است و برخی از افراد نمیدانند که چرا کشک را همراه بادمجان مصرف میکنند و نه همراه با کدو؟ علت آن است که چون مردم در قدیم مزاج خود را بهتر از امروز میشناختند، برخی از آنها اصلاً بادمجان مصرف نمیکردند و بعضی دیگر هم که مصرف میکردند، به صورت کشک همراه با بادمجان بود تا مزاج غذا را متعادل کنند.

این محقق طب اسلامی افزود: بادمجان سرخکرده در روغن به تنهایی موجب تولید سودا در خون میشود؛ یعنی خلط سودا را در بدن افزایش میدهد و زیاد شدن این خلط در بدن موجب بروز بیماریهای پوستی و ناراحتیهای اعصاب و روان میشود.

ابوالحبیب اضافه کرد: استفاده از کشک به تنهایی موجب لختی بدن، بیخوابی و در بعضی از افراد، موجب بروز بیماریهایی مانند صرع میشود. این در حالی است که غذای توأم کشک و بادمجان مضرات هیچ کدام از این دو را ندارد زیرا بادمجان از نظر مزاج گرم و خشک و کشک سرد و خشک است؛ با مخلوط کردن این دو با یکدیگر، غذایی به دست میآید که از نظر طبع نزدیک به معتدل میشود.

وی بیان داشت: شناخت مزاج و نیز شناخت مزاج غذاها موجب می‌‌شود که انسان از مواد غذایی به نحو احسن استفاده کند و کمتر مبتلا به بیماری یا کسالت شود.

ابوالحبیب عنوان کرد: ام اس و ALS از جمله بیماری هایی هستند که رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز آن می شود و مصرف غذاهایی با طبع سرد می تواند بروز اینگونه بیماری ها را افزایش دهد.//

چاپ خبر
ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
نخستین کارگاه آموزشی منادیان سلامت در گرگان با حضور مدیر عامل بنیاد بیماری های نادر ایران
نشست خبری ششمین همایش بنیاد بیماری های نادر ایران
ششمين همايش روز جهاني بنياد بيماري هاي نادر در سالن اجلاس سران