اخبار / سرویس آموزش و درمان
چاپ خبر
ارسال به دیگران
کد خبر : 150
تاریخ خبر : 1391/03/30 10:40 ق ظ
یک محقق طب اسلامی
رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز بیماری ام اس می شود

نادر نیوز:یک محقق طب اسلامی گفت: ام اس و ALS از جمله بیماری هایی هستند که رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز آن می شود و مصرف غذاهایی با طبع سرد می تواند بروز اینگونه بیماری ها را افزایش دهد.

سید علی ابوالحبیب در گفتوگو با خبرنگار بنیاد بیماری های نادر اظهار داشت: یکی مسائل روزمره زندگی انسان استفاده از انواع غذاها برای رفع گرسنگی و ادامه حیات است. در گذشتههای نه چندان دور مردم نسبت به غذاهای مصرفی روزانه خود اطلاعات زیادی داشتند و میدانستند که چه غذایی باید مصرف و آن را چگونه طبخ کنند و چه نوع مواد غذایی برای بدنشان مفید است.

وی گفت: به عنوان مثال، یکی از غذاهای سنتی ایرانیان کشک بادمجان است و برخی از افراد نمیدانند که چرا کشک را همراه بادمجان مصرف میکنند و نه همراه با کدو؟ علت آن است که چون مردم در قدیم مزاج خود را بهتر از امروز میشناختند، برخی از آنها اصلاً بادمجان مصرف نمیکردند و بعضی دیگر هم که مصرف میکردند، به صورت کشک همراه با بادمجان بود تا مزاج غذا را متعادل کنند.

این محقق طب اسلامی افزود: بادمجان سرخکرده در روغن به تنهایی موجب تولید سودا در خون میشود؛ یعنی خلط سودا را در بدن افزایش میدهد و زیاد شدن این خلط در بدن موجب بروز بیماریهای پوستی و ناراحتیهای اعصاب و روان میشود.

ابوالحبیب اضافه کرد: استفاده از کشک به تنهایی موجب لختی بدن، بیخوابی و در بعضی از افراد، موجب بروز بیماریهایی مانند صرع میشود. این در حالی است که غذای توأم کشک و بادمجان مضرات هیچ کدام از این دو را ندارد زیرا بادمجان از نظر مزاج گرم و خشک و کشک سرد و خشک است؛ با مخلوط کردن این دو با یکدیگر، غذایی به دست میآید که از نظر طبع نزدیک به معتدل میشود.

وی بیان داشت: شناخت مزاج و نیز شناخت مزاج غذاها موجب می‌‌شود که انسان از مواد غذایی به نحو احسن استفاده کند و کمتر مبتلا به بیماری یا کسالت شود.

ابوالحبیب عنوان کرد: ام اس و ALS از جمله بیماری هایی هستند که رسوب خلط بلغم در مغز موجب بروز آن می شود و مصرف غذاهایی با طبع سرد می تواند بروز اینگونه بیماری ها را افزایش دهد.//

چاپ خبر
ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
«724» طرح رایگان سونوگرافی و MRI به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته
هفتمین همایش بین المللی روز جهانی بنیاد بیماری های نادر ایران
هفتمین همایش بین المللی روز جهانی بنیاد بیماری های نادر ایران در زیر چتر